Zajęcia prowadzą nauczyciele:
- Magdalena Kwidzińska
- Zbigniew Bałbatun
- Grzegorz Uszkiewicz
- Mateusz Bliskowski
Cele i zadania:
- Rozwijanie zainteresowań uczniów, pogłębianie i rozszerzanie wiedzy szkolnej
- Stwarzanie warunków do rozwoju młodzieży szczególnie uzdolnionej
- Organizowanie różnorodnych form edukacji artystycznej
Cele nauczania gry na gitarze:
- Rozwijanie zainteresowań muzyką oraz zdolności i umiejętności gry na gitarze
- Rozwijanie podstaw techniki instrumentalnej, odtwórczej pamięci muzycznej i wrażliwości na jakość dźwięku
- Kształcenie wrażliwości na środki wyrazu muzycznego występującego w grze instrumentalnej, rozwijanie poczucia rytmu, kształcenie słuchu i wyobraźni muzycznej
- Kształtowanie umiejętności interpretacyjnych
- Rozwijanie umiejętności czytania nut i muzykowania zespołowego
- Rozwijanie umiejętności samodzielnej pracy w domu
- Wyrabianie opanowania estradowego
Jest to doskonała propozycja dla tych którzy dopiero poznają ten instrument oraz tych którzy już na nim grają. Materiał dobierany jest tak by zainteresować i nie zniechęcać do systematycznej pracy. W umiejętny sposób łączy się naukę klasycznych utworów ze współczesnymi. Zwłaszcza te ostatnie cieszą się dużym zainteresowaniem uczestników. Swoją wiedzę muzyczną i umiejętności pogłębiają na zajęciach w niewielkich grupach dzięki czemu mają szansę na indywidualną pracę z nauczycielem
Pracownia muzyczna jest organizatorem cyklicznych prezentacji muzycznych swoich uczniów. Dwukrotnie w ciągu roku organizowane są koncerty i popisy (okres Bożego Narodzenia Koncert kolęd i pastorałek oraz na zakończenie roku szkolnego). Również co roku organizowany jest Rejonowy przegląd muzyki gitarowej. Laureaci tego przeglądu mają możliwość uczestniczenia w Wojewódzkim Przeglądzie organizowanym przez Pałac Młodzieży w Gdańsku. Ponadto organizowane są koncerty wirtuozów gitary oraz warsztaty gitarowe prowadzone przez wybitnych artystów.
Zajęcia prowadzą nauczyciele: Łukasz Cysewski i Krzysztof Plebanek
Pracownia nauki gry na elektronicznych instrumentach klawiszowych (keyboardach) zaprasza chętną młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w zajęciach. Nauka odbywa się w grupach 5-6 osobowych w wymiarze 2 godz. tygodniowo. Pracownie wyposażone są w dobrej klasy keyboardy i komplety słuchawek do samodzielnej pracy. Wyróżniający się uczestnicy mają możliwości uczestnictwa w wielu konkursach:
- Regionalny konkurs w MDK Słupsk
- Wojewódzki konkurs w Gdańku
- Ogólnopolskie Konkursy w Częstochowie i Bydgoszczy
- Konkurs na najlepszego instrumentalistę organizowany przez MCK Słupsk
Dotychczasowe starty w w/w konkursach przyniosły bardzo dobre efekty - uczestnicy zdobywają czołowe miejsca.
Zajęcia prowadzą nauczyciele:
- Agnieszka Siepietowska
- Daniel Spoczyński
- Małgorzata Spoczyńska
- Krzysztof Plebanek
- Bogusława Plebanek
- Łukasz Cysewski
Zajęcia w studiu piosenki polegają na pracy nad poprawną emisją głosu (dykcja, intonacja, właściwy oddech przeponowy), interpretacją utworów, ruchem scenicznym, pracy z mikrofonem.
Celem zajęć jest przygotowanie uczestników do udziału w koncertach i konkursach na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim. Uczestnicy z powodzeniem biorą udział w eliminacjach do konkursów (Szansa na sukces, "Niemen non stop"- Słupsk 2006).