Wojewódzki Konkurs Plastyczny "KOCI ŚWIAT"

REGULAMIN WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY
„KOCI ŚWIAT”

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda świat z perspektywy kota? A może ktoś z Was próbował wcielić się w jego położenie stąpając na czworakach, pomiaukując i prychając na domowników? Jeśli nigdy nie przyszło Wam do głowy aby poudawać kota, to teraz macie ku temu okazję. Na jakiego kota padnie Wasz wybór? Zostaniecie zwinnym dachowcem, dzikim podwórkowcem polującym nocą na myszy, czy może puchatym domowym pupilem przeciągającym się na miękkiej kanapie? Co każde z tych zwierząt widzi na co dzień? Jakie są troski i radości różnych kotów żyjących wśród nas, tych na wolności w mieście lub na wsi oraz tych mieszkających w czterech ścianach? Spróbujcie przedstawić nie tylko jak wyglądają koty ale pokażcie ich otoczenie z „kociej” perspektywy czyli narysujcie świat tak, jakbyście byli w skórze jednego z tych niezwykłych zwierząt. Zilustrujcie Wasze wyobrażenia o tym, jak kot postrzega swojego opiekuna, wroga czy ofiarę. Co kot ma w misce? A może miska znów jest pusta? Gdzie kot szuka opieki, pomocy w opresji? Gdzie lubi się wspinać czy chować? Narysujcie wszystkie kocie tajemnice, które przyjdą Wam do głowy!

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku

Cele: kształcenie umiejętności obserwowania i pokazywania rzeczy z różnej perspektywy, rozwijanie wrażliwości na potrzeby zwierząt żyjących wśród nas, rozwijanie wyobraźni twórczej, kształcenie umiejętności ilustrowania scen i sytuacji inspirowanych wyobraźnią, wdrażanie do rozwijania i doskonalenia warsztatu plastycznego nauczyciela i ucznia, wymiana doświadczeń, a także upowszechnianie i prezentacja plastycznej twórczości dzieci i młodzieży

ZASADY UDZIAŁU

Uczestnicy: Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych  oraz placówek wychowania pozaszkolnego województwa pomorskiego:

I  kategoria wiekowa: 6-9 lat (klasy I-III)
II kategoria wiekowa: 10-12 lat (klasy IV-VI)
III kategoria wiekowa: od 13 lat (gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne)

Techniki: Malarstwo (akwarela, gwasz, tempera), pastele tłuste i  suche - utrwalone), grafika, techniki mieszane (np.kolaż), inne płaskie techniki, z wyłączeniem nietrwałych i tworzących wypukłości materiałów takich jak: pasta do zębów,  ryż, wata, papierowe kulki itp.

Format: minimum: A3 (30 cm x 42 cm) - maksimum: A2 (50 cm x 70 cm)

Ocena: Organizator powoła jury, które przyzna nagrody i wyróżnienia oraz zakwalifikuje prace na wystawę. Podczas oceny prac brane będą  pod uwagę przede wszystkim: zgodność z tematem, wykorzystana technika, estetyka, samodzielność, poziom opanowania warsztatu plastycznego w danej grupie wiekowej, indywidualna interpretacja tematu. Ocena jury jest ostateczna.

Nagrody: Organizatorzy Konkursu przewidują dla autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac nagrody rzeczowe i dyplomy pamiątkowe. Wszyscy Laureaci wraz z opiekunami zostaną zaproszeni odrębnym pismem na uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej.

Termin: Prace wykonane zgodnie z regulaminem należy dostarczyć w opakowaniu zapewniającym bezpieczne dotarcie przesyłki do Młodzieżowego Domu Kultury najpóźniej do dnia 8 listopada 2013r.z dopiskiem „KOCI ŚWIAT”. Wyniki konkursu zamieszczone zostaną na stronie www.mdkslupsk.pl

Adres:

Młodzieżowy Dom Kultury
ul. Szarych Szeregów 8
76-200 Słupsk

Koordynator konkursu: Jolanta Kopczak - Pracownia Plastyczna MDK
Dodatkowe informacje: tel. (59) 842 50 52; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warunki udziału: Format min. A3, technika dowolna – płaska. Każda placówka może dostarczyć max 10 prac plastycznych wykonanych pod kierunkiem jednego nauczyciela. PRAC NIE NALEŻY OPRAWIAĆ. Każda praca powinna zawierać na odwrocie dane autora (imię i nazwisko, wiek – klasa, nazwę szkoły lub placówki oraz imię i nazwisko opiekuna ). Do zestawu prac należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia oraz zgodę rodziców/prawnych opiekunów na udział dziecka w konkursie i przetwarzanie jego danych osobowych (załącznik nr 1 do regulaminu konkursu) - NIE NALEŻY PRZYKLEJAĆ DOKUMENTU ZGODY RODZICA/OPIEKUNA DO PRACY NA JEJ ODWROCIE TYLKO DOŁĄCZYĆ GO LUZEM! Prace nie spełniające tych warunków nie będą oceniane.

Uwaga: Przystąpienie  do konkursu jest równoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu oraz z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację i reprodukowanie zgłoszonych prac w wydawnictwach promujących Galerię "PREZENTACJE" oraz twórczość dzieci i młodzieży. Prace nagrodzone i wyróżnione przechodzą na własność organizatora.

Pobierz:
Regulamin konkursu, karta zgłoszenia, zgoda rodziców (plik PDF)